Дали неодамна ги следевте најновите случувања за криптовалутите? Дали знаевте дека стабилна криптовалута е воведена од почетокот на оваа година, чија цена е вредноста на доларот – тетерот? Дали сте премногу доцна за да се вклучите во рударството?

Дали сакате да направите криптовалута користејќи игри, апликации и алатки за рударство на криптовалути? Многу од нив луѓето ги користат секој ден за да соберат крипто токени.

Може ли да направите пасивен приход со играње на овие апликации? Тоа зависи од времето кога ќе инвестирате за вакво нешто, но со употреба на повеќе апликации паралелно, се разбира дека е можно.

Ова е список на 16-те најдобри игри, апликации и алатки за рударство на крипто-валути. Посебно предлагаме да обрнете внимание на првите пет, ги тестиравме и досега заработивме нешто. Не се надевајте дека за 30 минути активност на овие апликации може да очекувате месечна плата

Не заборавајте да креирате виртуелен паричник (крипто паричник) што подоцна ќе го користите за да ги пренесете собраните крипто-валути на едно место. Некои од познатите се Blockchain.com, Bitcoin.com, итн.

Термин што ќе се користи често подолу:

Реферален маркетинг: Маркетингот за упатување е на некој начин традиција што компанијата ја дизајнира за да ги охрабри постојните клиенти да го презентираат производот пред своето семејство, пријатели и контакти воопшто за да станат нови клиенти. Од луѓе од мрежата за упатување, корисникот остварува потенцијален профит.

CryptoTab Browser (препорачано)
CryptoTab е интернет прелистувач кој го рудари Bitcoin-от додека го користи. Започнете да собирате биткоини со вашиот компјутер и телефон додека пребарувате на Интернет каде и да сте. Постои можност за прилагодување на брзината на рударството, програмата за упатување е одлична, а потенцијалната заработка е голема ако ги вклучите и вашите пријатели. Ако користите лаптоп, предлогот е да не се одржува максималната брзина на рударството, поради долгорочното влијание врз процесорот. Важно е да не забележите дека лаптопот се загрева. Ако сакате да видите повеќе детали за овој прелистувач, посетете го линкот.

Free-Etherium i freebico.in (препорака)
Free-Etherium i freebico.in е веб-страница на која корисникот може да заработи одредена бесплатна сума на крипто-валута ЕТХ дневно, што е втора најпопуларна криптовалута (по биткоинот). Ако сакате да пристапите до оваа платформа, посетете го линкот. Многу слична алатка, но за рударство на биткоин можете да ја најдете на следниот линк. Добар баланс на време – профит со добра мрежа за реферали. Morebico.in носи повеќе приходи, но бесплатниот етреум има предност на некој начин што е помалку познат, така што полесно можете да стигнете до реферали што ќе бидат активни.

Cointiply (препорака)
Исто така, многу интересна алатка за собирање биткоин. Гледајте реклами, кликнете на копчето за тркалање на секои 12 часа и во зависност од инвестираното време, заработи одредена сума на биткоини. Обидете се да решите разни задачи и со текот на времето можете да напредувате. Доколку сакате повеќе детали за овој производ, посетете ја врската

Faucet Crypto (препорака)
Ако сте ја пробале претходната апликација, многу слична апликација е Faucet Crypto. Раширете ја мрежата, решавајте задачи и освојте биткоини. Еве ја врската за овој вид платформа -> линк.

RollerCoin (препорака за некој што сака игри)
RollerCoin е бесплатна онлајн игра која симулира рударство на Bitcoin. Она што го прави RollerCoin толку одлично е што можете да заработите крипто валута играјќи игри. После тоа, можете да го подигнете или да го користите за да купите крипто-рудари и да започнете да заработувате пасивен приход. На повисоки нивоа, игрите ви носат уште повеќе криптободови, бидејќи стануваат попредизвикувачки и интересни. RollerCoin е одлична за заработка на крипто валута каде и да сте. За повеќе детали посетете ја врската.

StormGain
Е платформа што овозможува трговија преку Интернет (по избор). Интересна опција што ја имаат скоро сите нови корисници е Miner. Само кликнете на тоа јазиче Рудар, и на секои 4 часа кликнете за да започнете / продолжите со рударството. Сепак, имајте на ум дека можете да го користите само износот на размена на крипто-валута за тргување и само она што го профитирате таму може да се пренесе на вашата сметка. На оваа страница можете да проверите која е оваа вредност по моменталната цена на односот долар-биткоин. За повеќе детали кликнете на следниот линк.

Binance

Binance има голем број алатки за добивање криптовалута без трговија. Можете да форматирате нови белези и да користите Binance BSwap за да ги одгледувате вашите стабилни монети. Инвестирајте ги вашите белези користејќи Binance Staking. Заработете пари од airdrops и други производи за заштеда на Binance. Одлична платформа е и секогаш е пред трендот кога станува збор за иновативни идеи – дефинитивно треба да пробате.

Phoneum – Cloud Earning PHT

 

Phoneum – Cloud Earning PHT е апликација која ви овозможува да притискате копче еднаш неделно за да го ископате PHT. Phoneum – Cloud Earning PHT претходно беше отстранет од оваа листа поради ниската стапка на рентабилност. Сепак, Phoneum – Cloud Earning PHT не само што ја зголеми стапката со која добивате PHT, туку и вредноста на PHT неодамна се зголеми поради објавувањето на апликацијата Cripto Cards. Исто така постои можност да ги инвестирате вашите телефонски токени во апликацијата за да добиете уште повеќе.

Заработете криптовалути користејќи апликации за поврат на пари

 

Celsius Network

 

Celsius Network  е уште една одлична апликација која ви дава наплата. Наплатата не е толку голема како во апликацијата Crypto.com, но разликата е во тоа што Celsius Network автоматски дава сложена камата автоматски за целиот ваш биланс (само го депонирате во крипто) и тоа е тоа. Може да се повлечете во секое време. Имајте на ум ако имате CEL токени, можете да очекувате поголем поврат на парите. Може да добиете и повисока стапка ако одлучите да го добиете враќањето во токените на CEL.

Crypto.com
Crypto.com дава дури 8% поврат на PA на вашето крипто со услугата Crypto Earn. Може да ја депонирате вашата крипто-валута 1 месец, 3 месеци или можете да ја поставите како флексибилна за да можете да ја повлекувате кога сакате.

Заработете криптовалути со крипто игри

Crypto Idle Miner
Во играта Crypto Idle Miner управувате со сопствената област на Crypto Mining! Надградете ги платформите за рударство за да се натпреварувате на таблата со резултати и да добивате бесплатни HORA токени секоја недела.

 

Merge Cats

Во играта Merge Cats, купувате мачки и ги праќате да летаат на патеката со рачни фрлања. Користете ги парите за да купите повеќе мачки и комбинирајте ги за да заработите повеќе пари. Добивате 50 џетони дневно и повеќе за дневни вртења, достигнувања во играта и отклучување нови области.

Swissborg
Преземете ја апликацијата Swissborg Community, каде што можете да предвидите дали биткоинот ќе се крене или падне и обложувајте се на исходот. Дознајте за предвидување на цените додека собирате значки. Земете ги сите значки за да добиете околу 1000 CHSB, што во моментов вреди околу 100 американски долар.

Заработете криптовалути со други апликации

 

Quicrypto

Quicrypto е апликација за заработка на крипто-валути со пополнување на понуди. Добијте крипто со едноставни активности како што се гледање реклами, следење и допаѓање луѓе на социјалните мрежи, играње игри и пополнување анкети.

 

Pi Network

Pi Network е одлична нова апликација за рударство во облак. Дава на корисникот бесплатни tok токени за дневно притискање на тастатурата. Pi Network е при крај на фазата на развој на дистрибуцијата и се приближува до мрежата. Значи, еве ја вашата шанса да одите сега и да заработите чипови Пи!

Nicehash

Nicehash е програма што ви овозможува да минирате крипто валути. Оваа програма е многу лесна за преземање и можете веднаш да започнете да заработувате пари. Само преземете го и притиснете Play!
Веб-страницата и апликацијата NiceHash се исклучително корисни и ви овозможуваат да управувате со рударството од дома. Можете исто така лесно да ги промените алгоритмите за рударство и да внесете трошоци.

Honeygain (додаток, не рударство)
Оваа апликација ви овозможува да генерирате пасивни приходи од околу 15-20 УСД месечно (како што тврдат сопствениците на оваа платформа) ако дозволите сообраќајот на Интернет да поминува низ вашиот Интернет. Ако сакате да прочитате повеќе за оваа апликација, посетете ја врската.

 

Забрането превземање на содржината без претходно одобрение од редакцијата на БанкоМетар.мк