Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за три денари, а дизелот за два денари по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Новата малопродажна цена на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 66,50, а на Еуросупер БС-98,  68,50 денари. Литар Еуродизел (Д-Е V) ќе се продава за а 60,00 ден/лит, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 50 денари Цената на мазутот М-1 НС се намалува за 2,982 денари за килограм 32,361 денари.