Поскапеа бензините, а поевтини дизел горивото. Од денеска, според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемија за половина денар. Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголеми за 0,299 денари за килограм и сега изнесува 38,018 денари.

Од денеска горивата се продаваат по следниве цени:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 / 72,5 денари за литар.

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС -98 / 74,5 денари за литар

Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) / 61 денар за литар

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) / 63,5 денари за литар