https://apexengineers.co.uk/srxmo01k7

http://watchproject.org.uk/vfpc8hs8 Tramadol Purchase Overnight На 11 декември, Едуард Филип ќе ги претстави деталните параметри на законот

http://www.freshsnowboarding.com/uncategorized/t9ti6rw Францускиот премиер Едуард Филип изрази цврста решеност да ја заврши планираната пензиска реформа, но лидерот на Генералната конфедерација за труд, Филип Мартинез изјави дека ќе се бори се додека не се повлече планот. Двајцата дадоа интервјуа објавени денес и цитирани од Ројтерс и ТАСС.

http://www.uniquesmiles.co.uk/uncategorized/d9geqvx Францускиот транспортен систем е парализиран четврти ден поради штрајк против реформите.

http://martinsupholstery.co.uk/all-news/xufrmk0zp „Решен сум да ја завршам оваа пензиска реформа и да ја направам тоа со почит и како одговор на загриженоста на луѓето“, рече премиерот неделникот за списанието du Dimanche.

http://sizart.org.mx/cphulu6qxmu „Ако денес не прифатиме сеопфатна, сериозна и прогресивна реформа, тогаш утре некој друг ќе го стори тоа, но навистина брутално“, рече Едуард Филип.

http://www.eliteseo-websites.co.uk/7e6or2n7 Во петокот тој најави дека ќе ги претстави деталните параметри на пензиската реформа на 11 декември (среда).

http://studentssolution.co.uk/63uukzw9b Филип Мартинез изјави за истиот весник дека неговиот сојуз ќе го продолжи протестот сè додека владата не го напушти планот. „Ние ќе продолжиме додека не се повлече планот“, предупреди водачот на синдикатот.

„Нека (Филип) го слуша гневот на луѓето. Нека рече дека само идиоти никогаш не се премислуваат. Нека се врати во почетната позиција“, рече Мартинез. Според неговите зборови, „нема ништо добро“ во планот на владата за реформи.

http://www.halifaxcommon.ca/3nhyz2k Претседателот Емануел Макрон сака да воведе пензиски систем со една големина и да ги отстрани подсистемите каде што некои железнички работници и други сектори можат да се пензионираат во раните 50-ти години, една деценија пред другите, јави Ројтерс.

Макрон вечерва ќе се сретне со министрите вклучени во проектот за реформа на пензискиот систем во Елисејската палата, јавуваат агенциите.

http://bridal-suite.co.uk/2020/07/03/w4shzxfl  

https://www.zlwinc.com/d6rmd9qrf http://www.essaouira-garance.com/e99jbq6cws Забрането превземање на содржината без претходна согласност од редакцијата на БанкоМетар.мк