Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ја објави одлуката за новите цени на нафтените деривати кои ќе стапат на сила од полноќ.

Минатата недела цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 1 денар, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 за 0,50 денар/литар.

За 1,5 денари се зголеми и цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство.