Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголемува за 1,111 денари и ќе изнесува 38,739 денари за килограм, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) не се менуваат.