Од вечерва на полноќ горивата ќе поевтинат за 3,5, односно за 4 денари, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95 и еуросуперБС-98 се намалуваат за 4 денари за литар и со тоа новата цена на еуросупер БС-95 од ноќеска на полноќ ќе изнесува 63 денари за литар, додека малопродажната цена на еуросупер БС-98 ќе изнесува 65 денари за литар.

Цената на дизелот ќе се намали за 3,5 денари и со тоа новата цена ќе изнесува 61 денар за литар.