Премиерот Заев и министерот Сугарески на трибина „Силна економија – шанса за сите” во Охрид

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев и министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески денеска на трибина во Охрид насловена „Силна економија – шанса за сите”, ќе дебатираат со граѓаните и претставниците на локалните компании.

Како што соопштија од владината прес-служба, трибината ќе се одржи во Националната установа Центар за култура „Григор Прличев”.