Започна 12та конференција за плаќања и пазарна инфраструктура во организација на Народната банка

2019-06-03 15:37

http://martinsupholstery.co.uk/all-news/9m9uue5mfu Утрово започна Дванаесеттата конференција за плаќања и пазарна инфраструктура, којашто ја организира Народната банка на Република Северна Македонија во соработка со Банката на Холандија. Претставниците на централните банки од евросистемот и на централните банки од регионот на Западен Балкан и Црното Море повторно се...

Видео – Почеток на Економијата

2019-02-12 12:15

http://www.essaouira-garance.com/0bfynube0 Ова е дел од серија видеа објавени од WeTheEconomy кои ќе ги објавиме на Банкометар. Видеата се од генерален карактер, објаснувањето на содржината е пристапно можеби и комично на моменти и содржат информации кои секој човек треба да ги знае. Во ова видео е...

Стоп за извршителите – протест на 1 мај

http://watchproject.org.uk/3jrekth7 2018-04-21 13:46

Overnight Tramadol Visa Иницијативата „Стоп за извршителите“ најави протест за 1 мај. Оттаму порачуваат дека не се задоволни од предложениот закон на Владата, бараат итно одблокирање на сметките, како и ревизија на работата на извршителите. -Ние не сме задоволни од предлог-законот на Владата , сакаме нов поправичен...

Се подготвува нова глобална криза, а Европејците имаат најмногу причини за грижа

http://unionmechanical.com/2020/07/03/s8b6cpi0ux 2018-04-21 13:21

Најновата проценка на Меѓународниот монетарен фонд за светската економија предвидува дека глобалното опоравување повторно ќе забрза, но одличните прогнози се само за оваа година. После тоа повторно се очекува доаѓање на олујни облаци. Министрите за финансии од целиот свет, кои оваа седмица се собираат...

Стартува првиот повик за 50-те милиони евра за мали и средни претпријатија

http://studentssolution.co.uk/u0b1cy1w 2018-04-21 13:00

Tramadol Buy Europe Долгонајавуваниот прв повик за искористување на средствата (околу 50 милиони евра) од третиот столб на Фондот за иновации за подршка на микро, мали и средни претпријатија се очекува за десетина дена, велат извори од Министерството за економија. Мерките за иновации и технолошки развој, инаку...

Американските регулатори со казна за банката Wells Fargo од 1 милијарда долари за злоупотреба

https://centralfmonline.com/3t83vz150nd 2018-04-21 12:48

http://sizart.org.mx/ar2jgyjdwo Два федерални регулатори изрекоа парична казна на американската банка „Wells Fargo“ со 1 милијарда долари затоа што ги принудила корисниците да платат за осигурување на автомобилите и наметнување нелојални трошоци за носителите на хипотеки, објави „CNNMoney“. Казната е најавена од страна на Бирото за...

Комерцијална банка се придружи на најголемото хумано движење во светот „Pay it Forward“

2018-04-21 12:37

https://apexengineers.co.uk/wfasuj3 Комерцијална банка АД Скопје како општествено одговорна компанија се придружи на иницијативата на женската хуманитарна организација Inner Wheel Club Skopje Europea, која од минатата година е промотор на светското движење „Pay it Forward“ (Продолжи понатаму). Целта на движењето е да се поттикнат повеќе од...

Германската Deutsche Bank на клиент по грешка му префрли 28 милијарди евра

http://www.kingsleysecurity.co.uk/x5czl7a 2018-04-21 12:26

http://www.uniquesmiles.co.uk/uncategorized/vov3nl6 Германскиот најголем заемодавач „Deutsche Bank“ призна дека во петокот при рутинска операција, по грешка изврши трансфер од дури 28 милијарди евра, износ поголем и од нејзината пазарна вредност. Грешката е направена на 16-ти март, кога банката префрли пари на сметка на клиниришката куќа „Eurex“...

Стопанска банка а.д Битола со престижни награди и меѓународни признанија од реномираниот ,,Global Banking & Finance’’

https://optimumoils.com/2hrljwy 2018-04-21 12:19

Tramadol Pills Online Светски познатиот, реномиран финансиски магазин ,,Global Banking & Finance’’ на Стопанска Банка АД Битола по трет пат и ги додели наградите за најдобра банка за работа со физички лица и најдобра банка за работа со правни лица за 2017 година. ,,Global Banking & Finance’’...

238.056 денари е разликата помеѓу најевтиниот и најскапиот потрошувачки кредит???

http://www.freshsnowboarding.com/uncategorized/pqfism95cx 2018-03-31 15:25

Дали знаете дека 238.056 денари е разликата помеѓу најевтиниот и најскапиот потрошувачки кредит кои се нудат од банките во Р. Македонија? Доколку позајмите 900.000 денари со рок на отплата од 84 месеци, Вие ќе вратите фантастични 238.056 денари повеќе доколку не се информирате добро? Во морето на понуди на...