Victoria’s Secret оди во банкрот?

2020-08-11 16:00

http://www.eliteseo-websites.co.uk/tlyrvde7 Голем број на компании не останаа имуни на корона вирусот и најавија банкрот. Очекувањата беа такви, и за жал сеуште не доаѓаат позитивни сигнали за брзо решавање и излез од оваа ситуација. Такво нештo се случи и на Victoria’s Secret најголемиот бренд на женска...

Комерцијална банка ги намали каматните стапки на станбените кредити !

http://www.freshsnowboarding.com/uncategorized/2rabsfu5 2020-08-11 15:00

http://www.uniquesmiles.co.uk/uncategorized/ghbg2di Комерцијална банка АД Скопје ги намали променливите каматни стапки на станбените кредити со ЕУР клаузула кои ќе бидат одобрени по 10.08.2020 година. Поволностите што ги обезбеди Банката овозможуваат станбени кредити чија променлива каматна стапка веќе е под 5% и изнесува 4,5%, односно 4,7% соодветно,...

Ако останете без работа, имате право на 50% од платата !

2020-08-11 13:00

Tramadol Buy Online Министерството за труд и социјална политика информира дека граѓаните со прекин на работен однос, имаат право на паричен надоместок во висина од 50% од просечната месечна нето плата на работникот за последните 24 месеци. Право на паричен надоместок има невработено лице што било во...

Експертите предвидуваат понатамошен раст на цената на златото

http://www.halifaxcommon.ca/tebneof 2020-08-11 11:00

https://www.zlwinc.com/zae20brvm Цената на златото на почетокот од месецот го помина прагот од 2.000 долари за унца, ниво што не е забележано од септември 2011 година. Според аналитичарите цената на златото ќе продолжи да расте. – Многу лесно цената на златото може да достигне 4.000 долари,...

Лажен банкар од Загреб ги убедил луѓето дека имаат лажни банкноти, украл околу 13.000 евра

http://unionmechanical.com/2020/07/03/xzqsc69k 2020-08-11 09:00

http://sizart.org.mx/5xsa7ccowp6 Загрепската полиција уапси лажен банкар, 35-годишен маж, кој побара од шесте жртви да му предадат „фалсификувани“ банкноти и картички со кои тој ги повлекол своите пари на банкомати и украл вкупно околу 95.000 куни (околу 12.700 евра). Полицијата денеска соопшти дека по кривичната истрага,...

Секој петти стан во Скопје е под хипотека, во другите градови тоа е поретко

2020-08-10 21:00

https://optimumoils.com/nosn1h7jpbt Од вкупно 321.430 станови кои што се запишани во евиденцијата на Агенцијата за катастар на недвижности дури 69.668 се ставени под хипотека, покажуваат најновите податоци од Регистерот на цени и закупнини што го води оваа институција. Од објавените податоци кои се однесуваат на периодот...

Како растеа најголемите економии во последните 4 децении?

http://studentssolution.co.uk/7a1k7os1 2020-08-10 20:00

Tramadol Online Sweden Пандемијата од коронавирусот на светската економија ѝ зададе драматичен удар. Според податоците од Светска банка, светот денес се соочува со најтешката рецесија од Втората светска војна. Порталот Howmuch.net направи детален преглед на тоа кои економии доминирале во изминатите четири децении. Па така, во 80-тите...

НБРМ: Девизните резерви се 3,5 милијарди евра на крајот на јули

Tramadol Online Texas 2020-08-10 19:00

Вкупните девизни резерви, заклучно јули оваа година, достигнаа ниво од 3.512.370.000 евра, што е намалување за 127,3 милиони евра во однос на претходниот месец (3.639.740.000 евра). Државните девизни резерви на крајот на јули 2019 година беа 2.926.960.000 евра, покажуваат податоците на Народната банка. Најголем...

Списокот со 344 газди оди во Обвинителството, злоупотребиле 180.000 евра од државниот минималец

Buy Ultram Tramadol Online 2020-08-10 18:00

243 газди се спасија, а 344 може кривично да одговараат за злоупотребата на државните пари за исплата на минималец за работниците. Финалниот список денеска патува кон Обвинителството, потврдија за „Телма“ од Генералниот секретаријат. Газдите кои минималецот за работниците си го ставија во џеб, покрај...

Цените на горивата остануваат исти

https://apexengineers.co.uk/kyqw0hn 2020-08-10 17:10

http://www.kingsleysecurity.co.uk/npjwxwqjf Цените на бензините, дизелот и на екстра-лесното масло ќе останат исти во согласност со одлуката од 4.8.2020 година, а зголемување ќе има на малопродажнaта цена на мазутот М-1 НС за 1,611 %. Малопродажните цени на бензините „евросупер БС-95“ и „евросупер БС-98“, на „евродизелот“ (Д-Е...