Реновирање или преселба? Станбениот кредит не претставува проблем туку помага при сериозни животни одлуки

2020-07-27 19:00

Според истражувањата, дел од стресните настани во животот на луѓето е реновирањето на станот. Тоа не е изненадувачко, затоа што има многу чекори што треба да се преземат за да може сè да биде правилно спроведено. Избор на материјали, плочки, врати, прозорци, обезбедување мајстори,...

Квалитетот на изработката е важна одлука при избор на вашиот нов дом

http://www.freshsnowboarding.com/uncategorized/b3onyvm0ip 2020-07-21 20:00

http://martinsupholstery.co.uk/all-news/zdhoxg8925 За повеќето луѓе, најголема инвестиција во животот е купување имот, стан или куќа, за себе и за своето семејство. Затоа, оваа одлука е една од најважните што се донесува. Последиците од изборот се далекусежни, па затоа чинот на купување стан треба да биде добро...

Искористи ги летните викенди за брза и интересна преобразба на домот

2020-07-15 12:00

http://www.essaouira-garance.com/s8ixhu3 Копнеете по нов, модерно уреден дом? Сакате промена, но немате идеи? Што велите за мала, викенд преобразба? Следуваат неколку интересни предлози кои ќе ви помогнат во изразување на вашата креативност. Доколку сметате дека просторот во вашата соба е мал, неутралните и светли бои ќе...

Глобал Фајнанс ја прогласи Халкбанк за „Најдобра банка за работа со население за 2020 година“

https://optimumoils.com/9re8k0ex3 2020-07-07 09:00

http://www.eliteseo-websites.co.uk/e3qre9yy505   Халкбанк АД Скопје од страна на престижниот светски финансиски магазин Глобал Фајнанс (Global Finance) е прогласена за Најдобра банка за работа со население за 2020 година. Истовремено, банката е добитник и на наградата „Commerzbank’s STP Award 2019“ која ја доделува лидерот за меѓународни...

Вистинска понуда во вистинско време – потрошувачки кредит од Халкбанк со камата од 5% фиксна за првите три години

2020-07-03 18:05

https://www.zlwinc.com/8tf8okx2o Новиот потрошувачки кредит на Халкбанк со пакет полиса за осигурување од Халк Осигурување АД Скопје кој е со каматна стапка од само 5% фиксна за првите три години, е идеален за финансирање на најразлични потреби на граѓаните во овој посткризен период. Со новиот кредит,...

Како банкари од македонските банки „цицаат“ пари преку фиктивни портали?

2020-06-25 18:28

Purchasing Tramadol Overnight Почитувани, Сакам да споделам еден интересен феномен, кој во поселедно време доби на интензитет, јако е заразен и се шири низ сите банки. Имено, БанкоМетар.мк како портал и веб сервис кој прв почна да ги рангира кредитните понуди на банките во Македонија, и тоа...

Нов станбен кредит од Халкбанк – најниска каматна стапка од само 3.2% фиксна 10 години!

Cheapest Tramadol Online Uk 2020-02-26 20:30

http://harbourbarandkitchen.co.uk/wb34d266x0m За да одговори на зголемените барања на граѓаните за обезбедување сопствен дом или паметно вложување на своите средства, Халкбанк креираше нов производ – Станбен кредит со животно осигурување што нуди во моментов најповолни услови на пазарот – фиксна каматна стапка од 3,2 односно 3,3%, во...

Препорачуваме: Кредит за рефинансирање до 120.000 денари на СН Финансии

2020-02-09 20:00

Заитересирани сте за кредит, но во хаосот на кредитни понуди не знаете што да одберете? Тимот на БанкоМетар.мк направи анализа за Вас, и затоа Ви го препорачуваме кредитот Се во Едно на СН Финансии – Битола. Но зошто Ви го препорачуваме овој кредит и...

Неограничен број задоволства со Mastercard картичките на Халкбанк

Tramadol Online Nc 2020-01-17 18:00

Патување во Италија, шопинг во Шпанија, летови до далечни земји… Со Mastercard картичките од Халкбанк, на располагање ја имате целата леснотија на пазарувањето, патувањата и воопшто уживање во малите работи. Без разлика дали станува збор за дебитна или кредитна картичка, во Mastercard на Халкбанк...

Водечката македонска финтек компанија СН Финансии вработува во Скопје, Прилеп и Битола

http://unionmechanical.com/2020/07/03/by1yh2prt 2019-12-26 18:11

http://unionmechanical.com/2020/07/03/k2y9r45z1p Од секогаш сте сакале да работите во светот на финансиите? Сакате да работите во динамична и напредна компанија, водач на македонскиот финтек сектор? Поради експанзија на активностите, Финансикото Друштво СН Финансии од Битола има слободни позиции во своите експозитури во Скопје, Битола и Прилеп....